Programma

Programma

Atpakaļ

Latgales reģionālā jauniešu diskusija

Norises laiks:

08-10-2018

12.00

Norises vieta:

ARPC "Zeimuļs", Krasta 31, Rēzekne

!Kontaktinformācija:

Tatjana Tokareva, tālr. 29133800, e-pasts: tatjana.tokareva@rezekne.lv

Latgales reģionālo skolu jaunieši diskutēs par karjeras vadības prasmju nozīmi un izmantošanu savas karjeras plānošanā. Diskusijās piedalīsies divi īpaši viesi - Ints Teterovskis (Dziesmu svētku virsdiriģents un dažādu televīzijas šovu dalībnieks) un Ilze Stabulniece (Latvijas šķirnes zirgu audzēšanas un bioloģiskās saimniecības "Klajumi" īpašniece, LTV1 kulinārijas šova "Īstās latvju saimnieces" uzvarētāja), kuri ar jauniešiem dalīsies savos pieredzes stāstos, atklās, kā izvēlējušies savu profesiju, un kā pilnveidojuši savas prasmes, lai veidotu veiksmīgu karjeru. 

"K" komandas viesošanās Aizputes vidusskolā

Norises laiks:

08-10-2018

9.20 - 11.20

Norises vieta:

Aizputes vidusskola, Ziedu 7, Aizpute

K komanda ar Karjeras autobusu dodas uz Aizputes vidusskolu ar interesantām un atraktīvām aktivitātēm  - bērni iepazīs dažādas profesijas un jomas ar virtuālo realitāšu briļļu un improvizētu šarāžu palīdzību.

"K" komandas viesošanās Zirņu pamatskolā

Norises laiks:

08-10-2018

12.15

Norises vieta:

Zirņu pamatskola, Skolas 7, Zirņu pagasts

K komanda ar Karjeras autobusu dodās uz Zirņu pamatskolu ar interesantām un atraktīvām aktivitātēm  - bērni iepazīs dažādas profesijas un jomas ar virtuālo realitāšu briļļu un improvizētu šarāžu palīdzību.

"K" komandas viesošanās Saldus vidusskolā

Norises laiks:

08-10-2018

13.00 – 15.00

Norises vieta:

Saldus vidusskola, J.Rozentāla 19, Saldus

Notiks profesionālās darbnīcas, kur vienā no darbnīcām ar Karjeras autobusu atbrauks K komanda ar interesantām un atraktīvām aktivitātēm - iepazīstot dažādas profesiju jomas ar virtuālo realitāšu briļļu, kā arī improvizētu etīžu palīdzību. Skolēniem darbojoties komandās būs arī jāsaliek konkrētai profesijai nepieciešamās prasmes lielajā karjeras prasmju puzlē.

 

Spēju vai daru?

Norises laiks:

08-10-2018

Norises vieta:

Rojas vidusskola, Zvejnieku 7, Roja

7.- 12. klašu skolēniem notiks nodarbības, kuru laikā, izmantojot dažādas metodikas, klašu audzinātāju vadībā skolēni veiks savu pašnovērtējumu un veidos savu aktivitāšu sarakstu, lai pilnveidotu karjeras vadības prasmes savas nākotnes profesijas izvēlē.

Tavs karjeras skrejceļš

Norises laiks:

08-10-2018

9.20

Norises vieta:

Naukšēnu vidusskola, Naukšēni

10.-12. klašu skolēni piedalīsies diskusijā, kurā informācijas tehnoloģijas (IT)  jomas pārstāvis stāstīs par pārstāvētajām profesijām IT jomā, iespējām strādāt IT jomā, priekšrocībām un trūkumiem, kā arī tām profesijām, kurās iespējams strādāt attālināti.

Mācību priekšmeti un profesijas

Norises laiks:

08-10-2018

Norises vieta:

Alūksnes novada vidusskola, Kanaviņu 14, Alūksne

No 8. līdz 11. oktobrim Alūksnes novada skolās notiks zīmējumu konkurss, lai veicinātu izpratni par nepieciešamajām zināšanām un prasmēm konkrētajās profesijās, kā arī saskatītu mācību priekšmetu nozīmi savas nākotnes profesijas apguvē.

12. oktobrī plkst.14:00 Alūksnes novada vidusskolā notiks zīmējumu konkursa noslēguma pasākums.

Strenču novads šodien, rīt un parīt

Norises laiks:

08-10-2018

13.00 – 14.30

Norises vieta:

Strenču novada vidusskola, Rīgas 13, Strenči

Notiks skolēnu un Strenču novada domes speciālistu, deputātu, tūrisma jomas speciālistu, uzņēmēju paneļdiskusija, kurā sniegs informāciju par novada attīstību un tā pārvaldību, novadā nepieciešamajiem speciālistiem, jauniešu līdzdalību un ieguldījumu novada ekanomiskajā izaugsmē.

Rakstīt vajag prast!

Norises laiks:

08-10-2018

10.00

Norises vieta:

Kokneses novada izglītības iestādes

Profesionāla žurnālista informatīva un praktiska nodarbība par žurnālistiku un darba iespējām konkrētā sfērā. Diskusija par nepieciešamo izglītību, profesionālajām kompetencēm, kā arī ieskats redaktora, korektora un foto žurnālista profesijā.

Pasākuma 08.10.2018. norises laiks un vieta:

 • 10:00 Pērses sākumskola, Irši, Iršu pagasts, Kokneses novads
 • 11:30 Bebru pamatskola, Vecbebri, Bebru pagasts, Kokneses novads
 • 12:30 Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola, Parka iela 27, Koknese

 

Veido savu karjeru pats

Norises laiks:

08-10-2018

10.00 – 12.00 / 13.00 – 15.00

Norises vieta:

RVT Praktisko mācību centrs, Dārzciema 70, Rīga

Rīgas Valsts tehnikumuma (RVT) Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas Iespieddarbu noformējuma speciālista profesijas1. līdz 4. kursu audzēkņu tikšanās ar RVT Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas absolventēm - Lindu Osīti (WorldSkill 2015 Latvijas komandas dalībnieci) un Rasu Olekšu (1. vietas ieguvēja SkillsLatvia 2017). Tikšanās laikā audzēkņi uzzinās absolventu motivāciju konkrētās profesijas izvēlē, un kā viņu personiskais ieguldījums un dalība konkursos ietekmējis turpmāko profesionālo karjeru.

Es - pats savas karjeras veidotājs

Norises laiks:

08-10-2018

9.50

Norises vieta:

Riebiņu vidusskola, Liepu 21, Riebiņi

Riebiņu vidusskolā notiks diskusija, kuru vadīs Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultante par katra skolēna personīgo lomu karjeras lēmumu pieņemšanā un attīstīšanā, veidojot izpratni par karjeras pašvadības prasmēm, izzinot karjeras iespējas, veicinot uzņēmību un motivāciju mācīties un izvēlēties sev piemērotāko nākotnes profesiju.

Mana šodiena – pamats nākotnes karjerai mākslas jomā

Norises laiks:

08-10-2018

14.00

Norises vieta:

Ropažu vidusskola, Rīgas 5, Ropaži

Tikšanās/ interaktīva nodarbība ar konkrētas profesiju jomas pārstāvi par viņa darba ikdienu, profesijai nepieciešamajām prasmēm, zināšanām, personisko pieredzi no skolas sola līdz šodienai, veidojot izpratni par izglītības nozīmi nākotnes karjerā.

Investīcijas manā karjerā

Norises laiks:

08-10-2018

11.00

Norises vieta:

Latvijas Investīciju attīstības aģentūra, Purva 12A, Valmiera

10. - 12. klašu skolēni dosies uz Valmieru, lai apmeklētu Latvijas Investīciju attīstības aģentūru un iegūtu informāciju par uzņēmējdarbības uzsākšanu. Skolēni tiksies arī ar IT jomas speciālistu Edgaru Kebbe, kurš dalīsies savā pieredzē un veiksmes stāstos par savu uzņēmumu un sniegs jauniešiem padomus, kā atrast un izstrādāt efektīvus un ilgtspējīgus risinājumus sava biznesa mērķu attīstīšanai un sasniegšanai. 

Profesiju loto

Norises laiks:

08-10-2018

Mācību stundu laikā

Norises vieta:

Grobiņas novada pamatsskolas (Grobiņas pamatsskola, Bārtas pamatskola, Kapsēdes pamatskola, Gaviezes pamatskola)

Skolēni spēlēs spēli PROFESIJU LOTO, pēc kuras notiks diskusija par profesijās nepieciešamajām prasmēm. Diskusija organizēta, lai rastu atbildi uz jautājumu - ko es jau protu un varu darīt skolas laikā, lai nākotnē strādātu savā sapņu profesijā.

Profesiju rallijs

Norises laiks:

08-10-2018

Mācību stundu laikā

Norises vieta:

Grobiņas novada uzņēmumi, Grobiņas novads

Skolēni dosies ekskursijās uz Grobiņas novada uzņēmumiem, kuros iepazīs uzņēmuma darbību, tajos pārstāvētajām profesijām un nepieciešamajām vispārējām un profesionālajām asmēm. Pēc ekskursijas notiks diskusijas par to, ko es varu darīt jau skolas laikā, lai pilnveidotu savas prasmes un mērķtiecīgi izvēlētos savu nākotnes nodarbošanos. 

Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums "Karjeras māja"

Norises laiks:

08-10-2018

11.00

Norises vieta:

Zinātkāres centrs Zinoo, Vienības 30, Daugavpils

Pasākuma laikā skolēniem būs iespēja  tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem/ekspertiem, izzināt viņu viedokli un pieredzi par  karjeras un profesionālās izaugsmes ceļu. Ar metodes " Dzīvā bibliotēka " palīdzību skolēni tiks mudināti pievērst uzmanību saviem iekšējiem resursiem, tiks veidots dialogs par dažādiem izaugsmes  iespēju ceļiem un atbalstu. Pasākuma turpinājumā skolēniem notiks diskusijas par apzinātiem savas dzīves mērķiem un nākotnes karjeras ceļu, kā arī domāšanas stratēģiju, tās nozīmi personīgajā izaugsmē. 

Mana karjera

Norises laiks:

08-10-2018

12.30 – 14.00

Norises vieta:

Krāslavas pamatskola, Pils 5, Krāslava

1.-6. klašu skolēniem notiks lekcija-diskusija, kuru vadīs pedagogs karjeras konsultants par skolēnu karjeras plānošanu, nepieciešamajām prasmēm un izaicinājumiem.

Ražots Rundālē

Norises laiks:

08-10-2018

8.45 – 10.15

Norises vieta:

Rundāles novads, "Krastiņi"

1.-6. klašu skolēni atpūtas kompleksā "Krastiņi" iepazīs darba vidi, aprīkojumu un darba specifiku, praktiski izmēģinot visus darba procesa etapus.

Konkurss – izstāde "Manas dzimtas profesiju māja"

Norises laiks:

08-10-2018

Norises vieta:

Apes novada izglītības iestādes

Katrā Apes novada skolā skolēniem būs iespēja izpētīt un izveidot brīvi radošā izpausmē savas dzimtas profesiju māju, kurā iekļautas un parādītas dzimtas pārstāvētās profesijas. Atklājot, cik dažādi ir bijuši un ir skolēnu radinieki, kā arī to, ka kādā dzimtas profesiju mājā ir izveidojusies konkrētas profesijas pēctecība.

Mikrobiologa darbs

Norises laiks:

08-10-2018

14.25

Norises vieta:

Rēzeknes izglītības iestādes, Rēzekne

8. oktobrī un 10. oktobrī Rēzeknes vidusskolu (Rēzeknes 6. vidusskolas, Rēzeknes 5. vidusskolas, Rēzeknes 3. vidusskolas) skolēniem notiks tikšanās, kurā konkrētas jomas pārstāvis - profesionālis stāstīs par savu - mikrobiologa darbu, darba specifiku, darba ikdienu, darba apstākļiem, kā arī par izglītības iespējam, kur var apgūt mikrobiologa profesiju.

Būvē savu karjeru pats!

Norises laiks:

08-10-2018

14.00

Norises vieta:

LIAA Jelgavas biznesa inkubators, Peldu 7, Jelgava

Pasākuma laikā dažādu profesiju pārstāvji, jaunie uzņēmēji  dalīsies pieredzē ar saviem karjeras stāstiem, izskaidros skolēniem, kā tas, ko viņi pašlaik mācās un izvēlas darīt, ietekmēs viņu nākotnes karjeras iespējas un konkurētspēju darba tirgū. Akcentēs skolēnu mācību uzņēmumu programmas nozīmi, kas dod skolēniem iespēju pārbaudīt savu ideju un konkurētspēju reālā darba tirgū. Skolēni uzzinās par biznesa inkubatora atbalsa iespējām jaunajiem uzņēmējiem.

Ceļš uz profesiju

Norises laiks:

08-10-2018

8.15

Norises vieta:

Iecavas vidusskola, Skolas 37, Iecava

1.-6. klašu skolēniem notiks meistarklases, prezentācijas un praktiskas nodarbības, lai iepazītu dažādas profesijas Iecavas novada iestādēs un uzņēmumos.

Karjeras kompass

Norises laiks:

08-10-2018

Norises vieta:

Ulbrokas vidusskola, Vālodzes, Stopiņu novads

No 8. līdz 11. oktobrim 7.-9. klašu skolēniem notiks dažādi pasākumi saistībā ar lēmumu pieņemšanu, sevis izzināšanu un profesiju parādi. 

Radi! Pēti! Vadi!

Norises laiks:

08-10-2018

Norises vieta:

Iecavas vidusskola, Skolas 37, Iecava

7.-9. klašu skolēniem notiks pasākumi, kuru laikā būs iespēja veikt savu pašnovērtējumu un iepazīt sev nepieciešamās prasmes karjeras plānošanā. 

Skolēnu ekskursijas uz Mārupes novada uzņēmumiem

Norises laiks:

08-10-2018

09.00 – 15.00

Norises vieta:

Mārupes novada uzņēmumi, Mārupes novads

Jaunmārupes pamatskolas, Mārupes pamatskolsa, Mārupes vidusskolas, Skultes sākumskolas skolēni dosies uz Mārupes novada uzņēmumiem, lai iepazītos un rastu atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem par profesijām un uzņēmējdarbības veidiem Mārupses novadā, kā arī izmēģinātu un iepazītu dažādas profesijas un arodus. 

Izzini profesiju

Norises laiks:

08-10-2018

Norises vieta:

Jelgavas novada izglītības iestādes, Jelgavas novads

Karjeras nedēļas laikā Jelgavas novada izglītības iestādes 1.-6. klašu skolēni piedalīsies pasākumā, kurā kopā ar pedagogiem izzinās dažādas profesijas un runās par profesijas izvēles iespējām jau sākumskolā. Nodarbībā tiks izmantotas dažādas vizualizācijas metodes. Skolēni runās un vizualizēs savas nākotnes profesijas, gatavojot kolāžas, maketus vai plakātus.

Fotoorientēšanās Cēsīs

Norises laiks:

08-10-2018

13.30

Norises vieta:

Rožu laukums, Cēsis

8. un 10. klašu skolēnu komandām notiks fotoorinešānās Cēsīs, kuras laikā skolēni papildinās zināšanas par Cēsīm, uzņēmumiem un izglītības iestādēm. Fotoorienēšanās organizēta, lai veicinātu skolēnu sadarbību komandās.

Izzini dabaszinātņu jomas profesijas!

Norises laiks:

08-10-2018

Norises vieta:

Valmieras novada izglītības iestādes, Valmieras novads

Valmieras pilsētas un Burtnieku novada vispārizglītojošās izglītības iestādēs notiks interaktīvas lekcijas par dabaszinātņu jomas profesijām un to ikdienu, iepazīstot konkrētās jomas profesiju daudzveidību.

Piemērotākās profesijas izvēles ceļš: soli pa solim

Norises laiks:

08-10-2018

Norises vieta:

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija, Raiņa 28a, Valka

Notiks 3 nodarbības 9.klašu skolēniem, kurās skolēniem tiks doti padomi kā soli pa solim nonākt līdz savas nākotnes profeijas izvēlei. Gribu, varu, vajag apzināšanās, virtuālie resursi pašizpētei, praktiski uzdevumi, kas veicina pašizpēti un lēmumu pieņemšanu.

Mācību ekskursija - Daugavpils pārvaldes Piedrujas robežapsardzības nodaļa

Norises laiks:

08-10-2018

Norises vieta:

Daugavpils pārvaldes Piedrujas robežapsardzības nodaļa, Piedrujas pagasts

Oktobrī profesionālo skolu audzekņi dosies ekskursijā uz Daugavpils pārvaldes Piedrujas robežapsardzības nodaļu, kurā  audzēkņi iepazīsies ar robežsarga profesiju, robežkontroles punkta pieejamo aprīkojumu, pildot dienesta pienākumus, kā arī karjeras izaugsmes iespējām.

Es iepazīstu profesiju!

Norises laiks:

08-10-2018

Norises vieta:

Aizputes novada izglītības iestādes, Aizputes novads

No 8. līdz 11. oktobrim Aizputes pagasta pamatskolā ( 8. un 9. oktobrī), Dzērvenes pamatskolā (10.oktobrī), Kalvenes pamatskolā (11.oktobrī) un Kazdangas pamatskolā (11.oktobrī) notiks nodarības 1.-6. klašu skolēniem, kuras plānotas divās daļās:

 • pirmajā daļā notiks kopēja vizuāla lekcija par animācijā iesaistīto dažādo profesiju specifiku;
 • otrajā daļā notiks darbnīcas katrai klašu grupai, kurās tiks izmantoti principi - iepazīsti, izproti, radi pats!

Mans neparastais CV

Norises laiks:

08-10-2018

Norises vieta:

Tukuma, Engures, Jaunpils novada izglītības iestādes

Tukuma, Engures, Jaunpils novada izglītības iestādēs notiks pasākumi, kuros skolēni veidos savus CV, domājot par vizuālu un netradicionālu savu datu pasniegšanu. Katras klases interesantākie darbi tiks izvietoti savu skolu izstādēs.

Profesiju diena

Norises laiks:

08-10-2018

Norises vieta:

Tukuma novada pirmsskolas izglītības iestādes un Tukuma internātpamatskola, Tukuma novads

Tukuma novada skolu 4.-12.klašu skolēni vadīs atraktīvas nodarbības Tukuma, Engures, Jaunpils novada pirmsskolas izglītības iestāžu un skolu 5-6 gadnieku grupu bērniem, un Tukuma internātpamatskolas 8.-9.klašu skolēniem par profesijām.

Zemgales reģionālā jauniešu diskusija

Norises laiks:

09-10-2018

10.00

Norises vieta:

Bauskas Valsts ģimnācija, Uzvaras 10, Bauska

!Kontaktinformācija:

Baiba Stūre, tālr. 25555253, e-pasts: baiba.sture@bauska.lv

Zemgales reģionālo skolu jaunieši diskutēs par karjeras vadības prasmju nozīmi un izmantošanu savas karjeras plānošanā. Diskusijās piedalīsies divi īpaši viesi - Ģirts Liuziniks (Latvijas Nacionālā teātra aktieris) un Māris Krievāns (Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes fakultātes vadošais pētnieks/ piedalījies arī pirmajā latviešu polārpētnieku ekspedīcijā Antarktīdā), kuri ar jauniešiem dalīsies savos pieredzes stāstos, atklās, kā izvēlējušies savu profesiju, un kā pilnveidojuši savas prasmes, lai veidotu veiksmīgu karjeru. 

Rīgas skolu jauniešu diskusija

Norises laiks:

09-10-2018

13.00

Norises vieta:

Natālijas Draudziņas vidusskola, Bruņinieku 24A, Centra rajons, Rīga

!Kontaktinformācija:

Ārija Taurene, tālr. 29133800, e-pasts: arija.taurene@riga.lv

Rīgas skolu jaunieši diskutēs par karjeras vadības prasmju nozīmi un izmantošanu savas karjeras plānošanā. Diskusijā piedalīsies īpaši viesi - Lelde Ceriņa (TV personība un pasākumu vadītāja) un Māris Bumbieris (AS "Latvijas Finieris" Iekārtu rūpnīcas direktors), kuri ar jauniešiem dalīsies savos pieredzes stāstos, atklās, kā izvēlējušies savu profesiju, un kā pilnveidojuši savas prasmes, lai veidotu veiksmīgu karjeru. 

"K" komandas viesošanās Blomes pamatskolā

Norises laiks:

09-10-2018

8.45

Norises vieta:

Blomes pamatskola, Cēsu 13, Blome

K komanda ar Karjeras autobusu dosies uz Blomes pamatskolu ar interesantām un atraktīvām aktivitātēm  - bērni iepazīs dažādas profesijas un jomas ar virtuālo realitāšu briļļu un improvizētu šarāžu palīdzību.

"K" komandas viesošanās Smiltenes vidusskolā

Norises laiks:

09-10-2018

10.00 – 12.00

Norises vieta:

Smiltenes vidusskola, Rīgas iela 16c, Smiltene

Pasākumā "Mobilo busiņu skrejceļš" skolēniem paredzētas četras dažādas pieturvietas, kur katrā no tām skolēnus iepazīstinās ar speciāli aprīkotām automašīnām:

 • pārvietojams aprūpes birojs, kas ir mūsdienīgs, mobils un operatīvs aprūpes veids. Skolēni uzzinās arī par biedrības "Latvijas Samariešu apvienība" darbu;
 • neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīna - skolēni iepazīs neatliekamās medicīniskās palīdzības darbu, personālu, kas strādā izbraukumos, kā arī automašīnas aprīkojumu;
 • ugunsdzēsības un glābšanas dienesta automašīna - skolēni iepazīs ugunsdzēsības un glābšanas darbu,  tajā strādājošo personālu, kā arī automašīnas aprīkojumu.
 • K komandas aktivitātšu busiņš  - ciemos K komanda ar interesantām un atraktīvām aktivitātēm, kurās bērni iepazīs dažādas profesijas un jomas ar virtuālo realitāšu briļļu un improvizētu šarāžu palīdzību.

"K" komandas viesošanās Gulbenes 2.vidusskolā

Norises laiks:

09-10-2018

13.00 - 15.00

Norises vieta:

Gulbenes 2. vidusskola, Vidus 7, Gulbene

Gulbenes 2.vidusskolā ar Karjeras autobusu dosies K komanda ar interesantām un atraktīvām aktivitātēm  - iepazīstot dažādas profesiju jomas ar virtuālo realitāšu briļļu, kā arī improvizētu etīžu palīdzību. Skolēniem darbojoties komandās būs arī jāsaliek konkrētai profesijai nepieciešamās prasmes lielajā karjeras prasmju puzlē.

Informatīvā diena Rīgas valsts tehnikuma audzēkņiem

Norises laiks:

09-10-2018

8.30 - 14.45

Norises vieta:

Rīgas Valsts tehnikums Praktisko mācību centrs, Dārzciema 70, Rīga un Rīgas Valsts tehnikums, Valdemāra 1c, Rīga

Rīgas Valsts tehnikumā Karjeras nedēļas 2018 laikā notiks informatīvas tikšanās, kuras paredzētas 3.kursa audzēkņiem pirms došanās mācību praksē. Tikšanās laikā audzēkņiem būs iespēja noskaidrot, kādas personiskās īpašības un prasmes ir pieprasītas darba tirgū, kādu pieredzi un attieksmi sagaida darba devējs? 

Karjeras diena “Būvē savu karjeras ceļu pats!”

Norises laiks:

09-10-2018

12.30 – 14.00

Norises vieta:

Gulbenes kultūras centrs, O. Kalpaka 60, Gulbene

Interaktīvā un izglītojošā pasākumā - izstādē skolēni iepazīsies ar  vidējās un vidējās profesionālās izglītības iespējām Latvijā, kā arī klausīsies iedvesmas, pieredzes un profesiju stāstos.

Darbs māca darītāju

Norises laiks:

09-10-2018

Norises vieta:

Viļānu vidusskola, Rēzeknes 1a, Viļāni

1.-6. klašu skolēni iepazīs profesiju - bitenieks. Tiksies ar profesijas pārstāvi, iepazīs bitenieka darba ikdienu, tā specifiku, nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai strādātu šajā profesijā, uzzinās, kāds aprīkojums nepieciešams bitenieka darbā, kā arī medus un bišu vaska produkciju.

Izaugsmes meistarklases

Norises laiks:

09-10-2018

9.30 – 13.00

Norises vieta:

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Glika 10, Alūksne

Praktiska darbošanās četros aktivitāšu celiņos:

 • profesionālās izglītības meistarklases;
 • Alūksnes Valsts ģimnāzijas piecu pedagogu organizētās radošās meistarklases;
 • Latvijas Universitātes pasniedzēju meistarklases;
 • personīgās izaugsmes platformas meistarklase.

Tikšanās pirms starta

Norises laiks:

09-10-2018

12.30 – 14.00

Norises vieta:

Kocēnu kultūras nams, Alejas 3, Kocēni

Notiks diskusija ar Kocēnu novada domes speciālistiem par novada attīstības tendencēm, nepieciešamajam profesijām un nozaru attīstību. Pasākuma laikā skolēnu un speciālistu komandām notiks viktorīna par dažādu jomu profesijām.

Pa pēdām uz profesiju

Norises laiks:

09-10-2018

11.00 – 12.00

Norises vieta:

Kocēnu kultūras nams, Alejas 3, Kocēni

Skolēni iepazīsies ar Kocēnu novadā darbojošajiem uzņēmējiem - profesionāļiem: uzņēmēju, lauksaimnieku un piena produkcijas ražotāju. Tikšanās laikā skolēni iepazīs lauksaimniecības profesiju un izklaides pasākuma vadītāja profesiju, kā arī piedalīsies šo jomu profesionālajās meistarklasēs.

Kur var strādāt Riebiņos?

Norises laiks:

09-10-2018

9.15

Norises vieta:

Riebiņu novada dome, Saules iela 8, Riebiņi

Mācību ekskursija, lai iepazītu pirmsskolas izglītības iestāžu grupas audzēkņu vecāku, kuri strādā tuvākajā apkārtnē, profesijas un darba vietas. Pasākuma laikā audzēkņi apmeklēs vietējo poliklīniku, kur iepazīs medmāsas un farmaceita profesiju, Riebiņu novada domi, kur iepazīs tās darba ikdienu un pārstāvētās profesijas domē, skaistumkopšanas speciālista profesiju un darba vietu (tā aprīkojumu, instrumentus), veikalu, lai uzzinātu, kas jāprot un jāzina pārdevējam un mehāniskās darbnīcas, kur iepazīs strādājošo profesiju pārstāvjus, viņiem nepieciešamās prasmes.

Iepazīsti, uzmini, izvēlies

Norises laiks:

09-10-2018

10.00

Norises vieta:

Dagdas novada JIC, Andrupenes BJC, Andzeļu BJC

Izmantojot dažādas karjeras spēles (karjeras kompasu, profesiju kārtis u.c.), skolēni iepazīs sevi, izvērtēs savas prasmes, izzinās profesiju daudzveidību un gūs priekšstatu par to, kādas prasmes nepieciešamas strādājot konkrētā profesijā.

Mana darba pieredze vasarā

Norises laiks:

09-10-2018

13.45

Norises vieta:

Rīgas Tehniskā koledža, Braslas 16-104, Rīga

Trešo kursu elektrotehniķu specialitātes grupas audzēkņi iepazīstinās pirmā kursa audzēkņus ar savu darba pieredzi vasarā - pārstāvētajām profesijām, darba specifiku un nepieciešamajām prasmēm, lai varētu strādāt konkrētajā jomā.

Iedvesmas stunda

Norises laiks:

09-10-2018

8.30

Norises vieta:

Ropažu vidusskola, Rīgas 5, Ropaži

7.-9. klašu skolēni piedalīsies pasākumā - diskusijā, kurā aktualizēs uzņēmējdarbības attīstības un savu dzīves mērķu izvēles iespējas.
Skolēni gūs priekšstatu par  nepieciešamajām zināšanām, prasmēm, kā arī iegūs izpratni par savu piemērotību uzņēmējdarbības veikšanai.

Manu vecāku profesija

Norises laiks:

09-10-2018

Norises vieta:

Ropažu novada izglītības iestādes, Ropažu novads

Ropažu novadu skolās skolēni prezentēs savu vecāku nodarbošanos (profesiju), saistot to ar savām iespējām jau tagad apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes nākotnē.

Iedvesmas stunda "Vadi savu karjeru pats"

Norises laiks:

09-10-2018

11.00

Norises vieta:

Ludzas 2.vidusskola, P.Miglinīka 34a, Ludza

Pasākuma laikā jaunieši tiksies ar iedvesmotājiem - personībām, kuri stāstīs par savu dzīvi, karjeras ceļu, izvēlēm un viņu sasniegumiem. 

Spēle "Profesijas laika ratā!"

Norises laiks:

09-10-2018

13.00

Norises vieta:

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas 8, Daugavpils

Spēles laikā skolēniem ar īpaši izveidotiem  uzdevumiem/kartītēm, būs iespēja iegriezt laika ratu un doties  ceļojumā pa muzeja vēsturiskajām ekspozīcijām, iepazīstot un izzinot informāciju par senajām profesijām, amatiem, darbarīkiem, darba vietām un aprīkojumu. Izzinot un apkopojot vēsturisko informāciju - salīdzināt to ar mūsdienu profesiju pasauli, tādējādi veidojot izpratni par profesiju mainību un to attīstību. 

Izzinu vērojot, jautājot un izmēģinot

Norises laiks:

09-10-2018

8.45 – 11.15

Norises vieta:

Neretas pagasta pašvaldības iestādes un uzņēmumi

7.  - 9. klašu skolēni dosies uz Neretas pagasta pašvaldības iestādēm un uzņēmumiem, kur iepazīsies ar pārstāvētajām profesijām. Izglītojamiem būs iespēja iejusties iestādēs un uzņēmumos strādājoši darba ikdienā, veicot nelielus darba uzdevumus. Karjeras nedēļas noslēgumā skolēni prezentēs novadu uzņēmumos un iestādēs iegūto pieredzi. 

Es vēlos būt

Norises laiks:

09-10-2018

Norises vieta:

Rēzeknes izglītības iestādes, Rēzekne

Notiks nodarībības 1.-9.klašu skolēniem par pašizziņas, personīgās pieredzes paplašināšanu un nākotnes iespēju un savas nākotnes profesijas apzināšanos un izvēli. 

Tavs karjeras skrejceļš sākumskolā

Norises laiks:

09-10-2018

Norises vieta:

Saldus vidusskola, J. Rozentāla 19, Saldus

1.-6. klašu skolēniem notiks profesiju darbnīcas par savas karjeras veidošanu jau sākumskolā, kurās praktiski darbojoties iepazīs dažādas profesijas.

Lūk - profesionālis...

Norises laiks:

09-10-2018

19.00

Norises vieta:

Dienas centrs "Līči", Stopiņu novads

Skolēniem un viņu vecākiem notiks tikšanās un praktiska darbošanās - meistarklase ar floristu.

Izzini uzņēmējdarbības noslēpumus!

Norises laiks:

09-10-2018

Norises vieta:

Annas Brigaderes pamatskola, Kroņauce, Tērvetes pagasts

Skolā organizētas vairākas meistarklases, kas ļaus izzināt uzņēmējdarbības veicējus un pārstāvētās profesiju jomas Tērvetes novadā - maiznieku, kvasa un ūdens darītājus AS "Agrofirma "Tērvete"" u.c. uzņēmējus.  Pēc meistarklasēm skolēni dodas uz SIA "Mēnestiņš", kur tiksies ar uzņēmēju Andu Mucenieci un kopā ceps konditorejas izstrādājumus. 

Es būšu savas topošās profesijas meistars

Norises laiks:

09-10-2018

13.00

Norises vieta:

Liepājas Valsts tehnikums Ventspils 51, Liepāja

Sākumskolas (3.-4.klase) skolēni praktiskajās meistardarbnīcās iepazīs viesmīļa, konditora un pavāra profesijas un iejusties šajās profesijās, uzzinot par profesiju darba ikdienu, nepieciešamajām prasmēm.  

Profesiju busi

Norises laiks:

09-10-2018

Norises vieta:

Valmieras novada uzņēmumi un iestādes, Valmieras novads

7.-9. klašu skolēniem paredzētas tematiskas ekskursijas uz dažādu nozaru uzņēmumiem un izglītības iestādēm.

Ķepa uz sirds

Norises laiks:

09-10-2018

9.00

Norises vieta:

Rojas vidusskola, Zvejnieku 7, Roja

Tikšanās laikā ar veterinārās klīnikas darbiniekiem iepazīs profesijas, kas saistītas ar palīdzību dzīvniekiem, nepieciešamajām prasmēm, strādājot konkrētajā profesijā. Skolēni izvērtēs savas spējas - sniegt atbalstu citiem.

Vidzemes reģionālā jauniešu diskusija

Norises laiks:

10-10-2018

10.30

Norises vieta:

Cēsu 2. pamatskola, Gaujas 45, Cēsis

!Kontaktinformācija:

Dzintra Kožaka, tālr. 29126373, e-pasts: dzintra.kozaka@cesis.lv

Vidzemes reģionālo skolu jaunieši diskutēs par karjeras vadības prasmju nozīmi un izmantošanu savas karjeras plānošanā. Diskusijā piedalīsies īpaši viesi - Santa Anča (uzņēmēja un izdevniecības "Žurnāls Santa" līdzīpašniece) un Inese Zagorska (Vidzemes koncertzāles programmu direktore), kuras ar jauniešiem dalīsies savos pieredzes stāstos, atklās, kā izvēlējušās savu profesiju, un kā pilnveidojušas savas prasmes, lai veidotu veiksmīgu karjeru. 

"K" komandas viesošanās Riebiņu vidusskolā

Norises laiks:

10-10-2018

9.30

Norises vieta:

Riebiņu vidusskola, Liepu 21, Riebiņi

Pasākumā "Savu karjeru veidoju jau šodien" 1.-6. klašu skolēni piedalīsies radošajās darbnīcās, kuru laikā skolēni iepazīs dažādas interesantas un mazatpazīstamas profesijas, meklēs atbildes uz dažādiem ar karjeras vadību saistītiem jautājumiem, veidos savas karjeras kolāžas, pārdomās un diskutēs, ko var darīt jau šodien, lai veiksmīgāk sasniegtu savus dzīves un profesionālos mērķus. Pasākumā ar Karjeras autobusu ieradīsies K komanda, kura ir sagatavojusi aktivitātes bērniem - iepazīstot dāžādas profesiju jomas ar virtuālo realitāšu briļļu un dažādu improvizētu šarāžu palīdzību.

"K" komandas viesošanās Līvānu 1.vidusskolā

Norises laiks:

10-10-2018

13.00

Norises vieta:

Līvānu 1. vidusskola, Rīgas 101, Līvāni

Pasākumā "Vadi savu karjeru pats?" 7. - 9. klašu skolēniem notiks darbnīcas pēc rotācijas principa, kurās dalībnieki tiks iesaistīti dažādās aktivitātes un nodarbībās par karjeras vadības prasmēm, to nozīmi un attīstīšanu. Ar Karjeras autobusu viesosies arī K komanda ar interesantām un atraktīvām aktivitātēm  - iepazīstot dažādas profesiju jomas ar virtuālo realitāšu briļļu, kā arī improvizētu etīžu palīdzību. Skolēniem darbojoties komandās jāsaliek konkrētai profesijai nepieciešamās prasmes lielajā karjeras prasmju puzlē.

Profesiju labirints

Norises laiks:

10-10-2018

9.00

Norises vieta:

Rūjienas vidusskola, Rīgas 30, Rūjiena

Skolēni, ņemot vēra savas intereses, pieteiksies dažādām profesiju stacijām, kurās paredzēta tikšanās ar konkrēto jomu profesiju pārstāvjiem. Lielāka daļa staciju tiks organizētas konkrētajā darba vidē - bibliotēkā, galdniecībā, pašvaldībā, zemnieku saimniecībā, smēdē, stallī, frizētavā, ugunsdzēsības depo, austuvē u.c. vietās.

Vai jābūvē karjera jau sākumskolā?

Norises laiks:

10-10-2018

10.00 – 12.00

Norises vieta:

Gulbenes sporta centrs, Skolas 12A, Gulbene

Karjeras spēles skolēnu grupām komandas veidošanas un  savstarpējās sadarbības prasmju veicināšanai, kā arī skolēnu karjeras vadības prasmju attīstīšanai un nostiprināšanai.

Karjeras nedēļas 2018 diskusija “Būvē savu karjeru pats!”

Norises laiks:

10-10-2018

11.50

Norises vieta:

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola, Parka 27, Koknese

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas audzēkņi piedalīsies diskusijā, kurā jaunie uzņēmēji  dalīsies pieredzē ar saviem karjeras stāstiem, izskaidros skolēniem, kā tas, ko viņi pašlaik mācās un izvēlas darīt, ietekmēs viņu nākotnes karjeras iespējas un konkurētspēju darba tirgū. Akcentēs skolēnu mācību uzņēmumu programmas nozīmi, kas dod skolēniem iespēju pārbaudīt savu ideju un konkurētspēju reālā darba tirgū. Skolēni uzzinās par biznesa inkubatora atbalsta iespējām jaunajiem uzņēmējiem.

Karjeras nedēļas 2018 diskusija “Būvē savu karjeru pats!”

Norises laiks:

10-10-2018

10.40

Norises vieta:

Bebru pamatskola, Vecbebri, Bebru pagasts, Kokneses novads

Kokneses novada Bebru pamatskolas audzēkņi piedalīsies diskusijā, kurā jaunie uzņēmēji  dalīsies pieredzē ar saviem karjeras stāstiem, izskaidros skolēniem, kā tas, ko viņi pašlaik mācās un izvēlas darīt, ietekmēs viņu nākotnes karjeras iespējas un konkurētspēju darba tirgū. Akcentēs skolēnu mācību uzņēmumu programmas nozīmi, kas dod skolēniem iespēju pārbaudīt savu ideju un konkurētspēju reālā darba tirgū. Skolēni uzzinās par biznesa inkubatora atbalsta iespējām jaunajiem uzņēmējiem.

Izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē

Norises laiks:

10-10-2018

10.00 – 14.00

Norises vieta:

Gulbenes novada jauniešu centrs “Bāze”, Brīvības 22, Gulbene

10.-12. klašu skolēni piedalīsies seminārā, kurā iepazīsies ar medicīnas nozari, jomas pārstāvētajām profesijām un karjeras attīstības perspektīvām. Semināra laikā skolēni tiksies ar medicīnas nozares izglītības iestāžu pārstāvjiem un medicīnas jomas profesionāļiem.

Raku tradicionālo rituālo apdedzinājumu keramikas darbnīca

Norises laiks:

10-10-2018

14.30

Norises vieta:

Raku tradicionālo rituālo apdedzinājumu keramikas darbnīca, Kuršu 20, Liepāja

1. - 9. klašu skolēni un Pāvilostas mākslas skolas audzēkņi piedalīsies Raku tradicionālo rituālo apdedzinājumu keramikas darbnīcā, kuras laikā vēros keramikas izstrādājumu veidošanas procesu - raku apdedzinājumu tehnikā. 

Koka Maģija

Norises laiks:

10-10-2018

Norises vieta:

SIA "Eko Modulis", Jāņa Ziemeļnieka 4A, Strenči

5. - 6. klašu skolēni dosies uz ģimenes uzņēmumu SIA "Eko Modulis", kurā iepazīs kokapstrādes un būvniecības jomu - tajā pārstāvētajām profesijām, uzņēmuma darba ikdienu, kā arī uzņēmuma vadīšanai nepieciešamās prasmes.

Nepieciešamās prasmes manā profesijā

Norises laiks:

10-10-2018

11.00

Norises vieta:

Dagdas novada JIC, Alejas 11a, Dagda

Tikšanās ar jauniešu vidū populārāko profesiju pārstāvjiem, kas pastāstīs par savas karjeras ceļu un pārstāvēto profesiju, liekot akcentu uz prasmēm, rakstura īpašībām, kādas nepieciešamas strādājot konkrētajā profesijā, un kādi mācību priekšmeti īpaši cītīgi jāmācās, lai šo profesiju varētu apgūt un veiksmīgi strādātu savā izvēlētajā profesijā.

Iepazīsti darba ikdienu prakses laikā

Norises laiks:

10-10-2018

13.45

Norises vieta:

Rīgas Tehniskā koledža, Braslas 16-104, Rīga

Rīgas Tehniskās koledžas Telekomunikāciju specialitātes 4.kursa audzēkņi dalīsies savā pieredzē par prakses norisi uzņēmumos, darba apstākļiem, darba vidi, prasmēm un iemaņām, kādas nepieciešamas veicot darba pienākumus.

IT resursi karjerai

Norises laiks:

10-10-2018

10.05

Norises vieta:

Rīgas Tehniskā koledža, Lēdmanes 3 -18, Rīga

Profesionāļo skolu audzēkņi iepazīsies ar informācijas tehnoloģiju (IT) jomas resursiem, kurus var izmantot meklējot darba iespējas, kā arī izglītības iespējām konkrētajā profesijā. Jaunieši varēs veikt pašizpētes testus tiešsaistē, lai izzinātu savas stiprās un vājās puses un uzzinātu citu noderīgu informāciju.

Konkurss "Sāksim ar sevi"

Norises laiks:

10-10-2018

10.00

Norises vieta:

Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs, Tirgus iela 22, Ludza

Konkurss Ludzas novada skolu komandām skolēnu radošās pašizpausmes sekmēšanai un izpratnes par profesiju daudzveidību radīšanai.

Spēle "Skolas dzīve"

Norises laiks:

10-10-2018

13.50

Norises vieta:

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola, Pasta 26, Ape

7.-9. klašu skolēni spēlēs spēli "Skolas dzīve", lai izprastu, kāpēc skolā jāmācās un kā skolā mācītais noder karjeras veidošanā.

Fizioterapeita darbs

Norises laiks:

10-10-2018

8.10

Norises vieta:

Rēzeknes 5. vidusskola, Rūpnīcas 11, Rēzekne

7.-9. klašu skolēniem notiks profesionāla fizioterapeita vadīta nodarbība un meistarklase, lai iepazīstinātu skolēnus ar fizioterapeita profesiju, viņa darba ikdienu un izglītības iespējam.

Amatu darbnīcas

Norises laiks:

10-10-2018

13.00

Norises vieta:

Jelgavas Tehnikums, Pulkveža Oskara Kalpaka 37, Jelgava

7.-9. klašu skolēniem notiks tematiskās karjeras radošās darbnīcas, kurās skolēni atbildēs uz jautājumiem  par dažādām profesijām, iegūs informāciju par izglītības iestāžu piedāvājumu, zināšanām, kas vajadzīgas ikdienas dzīvē. Skolēnus rosinās domāt par nākotnes karjeru un  karjeras vadības prasmju nozīmi, savas personīgās dzīves un savas karjeras veiksmīgas virzības īstenošanā.

Es pats savas karjeras kalējs

Norises laiks:

10-10-2018

10.00

Norises vieta:

K. Ulmaņa memoriālais muzejs, Pikšas, Dobeles novads

Dobeles un Tērvetes novada 7.-9. klašu skolēni piedalīsies četrās radošajās darbnīcās, kā arī ar pašnovērtējuma metodi noteiks sev piemērotākā karjeras ceļa meklēšanu.

Iepazīsti gida profesiju

Norises laiks:

10-10-2018

9.00

Norises vieta:

Tērvetes senvēstures muzejs "Tērvetes XIII gs. koka pils", Tērvetes pagasts

7.-9. klašu skolēni apmeklēs Senvēstures muzeju "Tērvetes XIII gs. koka pils" un LVM Dabas parku Tērvetē, kurā iepazīs gida profesiju, kas ļoti cieši saistīta ar Tērveti kā tūrisma galamērķi apmeklētājiem no vairākām pasaules valstīm. 

Attīstība no skolas sola līdz sirmam vecumam

Norises laiks:

10-10-2018

10.00

Norises vieta:

Baldones vidusskola, Iecavas 2, Baldone

Karjeras nedēļas laikā (8.-11.oktobris) notiks 25 uz pašiziņas izpēti orientētas nodarbības atbilstoši katram vecuma posmam.

(iz)STĀSTI

Norises laiks:

10-10-2018

Norises vieta:

Kafejnīca "Jauna Saule" Rīgas iela 10, Valmiera

Vidusskolu skolēniem notiks diskusija - saruna ar dažādu profesiju pārstāvjiem par darba tirgū nepieciešamajām profesijām - profesionālajām prasmēm, rakstura īpašībām, profesiju ikdienu, karjeras izaugsmes iespējām un izaicinājumiem. Sarunā piedalīsies dažādu profesiju pārstāvji/ viesi - fizioterapeite, karavīrs, ūdens pētnieks, vides stiliste

Ja es gribu, tad es varu

Norises laiks:

10-10-2018

Norises vieta:

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija, Raiņa 28a, Valka

Notiks 3 nodarbības 10. - 12. klašu skolēniem. Pielietojot daudzveidīgas interaktīvas metodes, nodarbībās tiks attīstītas jauniešos kompetences personības izaugsmei, lai veidotos pašmotivēts, par savām spējām un interesēm pārliecināts jaunietis, kurš domā, iesaistās, darbojas un ir gatavs savas karjeras izvēlei.

Personīgās izaugsmes un karjeras plānošana

Norises laiks:

10-10-2018

10.10 - 14.45

Norises vieta:

Aizputes vidusskola, Ziedu 7, Aizpute

Aizputes vidusskolas skolēniem notiks nodarbības, pielietojot daudzveidīgas interaktīvās metodes, attīstot skolēnos kompetences personības izaugsmi. Pasākums organizēts, lai ar dažādu metožu palīdzību veidotu pašmotivētus, par savām spējām un interesēm pārliecinātus jauniešus, kuri domā, iesaistās, darbojas un ir gatavs savas karjeras izvēlei.

Kurzemes reģionālā jauniešu diskusija

Norises laiks:

11-10-2018

12.00

Norises vieta:

Liepājas Raiņa 6.vidusskola, Ganību 106, Liepāja

!Kontaktinformācija:

Aelita Jankovska, tālr. 26665047, e-pasts: aelita.jankovska@liepaja.edu.lv

Kurzemes reģionālo skolu jaunieši diskutēs par karjeras vadības prasmju nozīmi un izmantošanu savas karjeras plānošanā. Diskusijās piedalīsies divi īpaši viesi - Sindja Vilde (pasākumu organizatore un pasākuma aģentūras"Bordo" īpašniece) un Andris Lanka (uzņēmējs, valodu skolas un tulkošanas aģentūras "Valodu vēstniecība" īpašnieks, "Desol Training" vadītājs), kuri ar jauniešiem dalīsies savos pieredzes stāstos, atklās, kā izvēlējušies savu profesiju, un kā pilnveidojuši savas prasmes, lai veidotu veiksmīgu karjeru. 

"K" komandas viesošanās Valkas pamatskolā

Norises laiks:

09-10-2018

Norises vieta:

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija, Ausekļa 5, Valka

Pasākumā "No prasmēm līdz profesijām" 3. un 4. klašu skolēniem notiks 4 nodarbības, kuru laikā būs gan teorētiskās nodarbības - diskusijas par zināšanām, prasmēm, kuras nepieciešamas nākotnes profesijām, kā arī praktiskas nodarības, darbojoties radošajās darbnīcās - 3D maketu darbnīcas, kurās skolēni, praktiski, darbojoties komandās, veidos telpiskus nākotnes karjeras modeļus.

Ar Karjeras autobusu viesosies arī K komanda ar interesantām un atraktīvām aktivitātēm  - bērni iepazīs dažādas profesijas un jomas ar virtuālo realitāšu briļļu un improvizētu šarāžu palīdzību.

"K" komandas viesošanās Naukšēnu novada vidusskolā

Norises laiks:

11-10-2018

11.15

Norises vieta:

Naukšēnu novada vidusskola, Naukšēni

Ar Karjeras autobusu viesosies K komanda ar interesantām un atraktīvām aktivitātēm  - bērni iepazīs dažādas profesijas un jomas ar virtuālo realitāšu briļļu un improvizētu šarāžu palīdzību.

"K" komandas viesošanās Rūjienas vidusskolā

Norises laiks:

11-10-2018

12.50

Norises vieta:

Rūjienas vidusskola, Rīgas 30, Rūjiena

Pasākumā "Vadi savu karjeru pats?" tiks organizētas četras skolēnu grupu stacijas: 

 • 1.stacija:  diskusija ar LAD konsultanti I.Buņķi par iespējām lauksaimniecībā un mežsaimniecībā;
 • 2.stacija:  diskusija ar Rūjienas Tautas skolas vadītāju G.Zariņu par mājražošanas, amatniecības iespējām;
 • 3.stacija:  "K" komandas viesošanās ar interesantām un atraktīvām aktivitātēm  - iepazīstot dažādas profesiju jomas ar virtuālo realitāšu briļļu, kā arī improvizētu etīžu palīdzību. Skolēniem darbojoties komandās jāsaliek konkrētai profesijai nepieciešamās prasmes lielajā karjeras prasmju puzlē;
 • 4.stacija: radošā darba stacija skolēnu komandām.

Ogres tehnikuma organizētās starptautiskās kokgāzēju sacensības

Norises laiks:

11-10-2018

Norises vieta:

Izstāžu komplekss Rāmava, Izstāžu 11 , Valdlauči

11. un 12.oktobrī izstāžu kompleksā Rāmava izstādes “Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku Sēta 2018” laikā norisināsies starptautiskas kokgāzēju sacensības un meistarklase "Darbs ar harvesteru".  Sacensības notiks pēc starptautiskiem noteikumiem, un tās tiesās visu iesaistīto valstu tiesneši. 

Skatītājiem būs iespēja piedalīties dažādos konkursos un iepazīties ar jaunākajiem mežizstrādes instrumentiem.

Aicinām apmeklēt izstādi un atbalstīt kokgāzēju sacensību dalībniekus!

Gudru ņēmu padomiņu

Norises laiks:

11-10-2018

14.00

Norises vieta:

Liepājas BJC struktūrvienība "Vaduguns" Kungu 7, Liepāja

Skolēni caur latvisko dzīvesziņu iepazīs senos arodus, profesijas, darba rīkus, sadzīves priekšmetus, kā arī tautas dziesmas un ticējumus par darbu.

Veiksmīgs uzņēmējdarbības sākums

Norises laiks:

11-10-2018

14.10

Norises vieta:

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola Alejas iela 18, Liepāja

Skolēni tiksies ar dažādiem uzņēmējiem un uzklausīs viņu veiksmīgas uzņēmējdarības stāstus. Pasākumā piedalīsies Valters Krētainis - Latvijas Lepnums 2017, Gada liepājnieks 2018, Latvijas Gada dizaina balvas nominants 2018 un Ģirts Toms Klampis "KK Original design" vadītājs.

Skolēni uzzinās atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem - Kā sākt - ideja? Kā veidot uzņēmumu? Kā izmantot valsts atbalstu (LIAA Biznesa inkubators, finanšu institūcija ALTUM un citi)? Jauno uzņēmēju pieredzes stāsts.

Radošās darbnīcas Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā

Norises laiks:

11-10-2018

11.00 - 15.00

Norises vieta:

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola Alejas iela 18, Liepāja

7.-9. klašu skolēniem notiks vairākas radošās darbnīcas:

 • Tavs matu stāsts - Vizuālā tēla stils darbnīca, kuru vadīs skolotāja Ieva Reinika - darbnīcas laikā skolēniem būs iespēja apgūt frizūras dizaina nozīmību, pamatiemaņas, praktiski darbojoties.
 • Papīrlietu darbnīca - Ādas izstrādājumu dizaina izglītības programmas skolotāja Guna Zommere parādīs, kā iespējams izveidot savus rakstāmpiederumus, piepraudes un piezīmju grāmatiņas.

Radošā darbnīca "Profesiju alfabēts"

Norises laiks:

11-10-2018

11.00

Norises vieta:

Ludzas pilsētas ģimnāzija, P.Miglinīka 27, Ludza

Ludzas novada bērnu un jauniešu centra interešu izglītības pulciņu pedagogu un Ludzas mākslas skolas pedagogu vadītas radošās darbnīcas, kurās skolēni iepazīs savas spējas, attīstīs talantus, zīmēs profesiju alfabētu un gūs priekšstatu par profesiju daudzveidību.

Radošā darbnīca "Profesiju alfabēts"

Norises laiks:

09-10-2018

9.30

Norises vieta:

J.Soikāna Ludzas mākslas skola, Stacijas 62, Ludza

Ludzas novada bērnu un jauniešu centra interešu izglītības pulciņu pedagogu un Ludzas mākslas skolas pedagogu vadītas radošās darbnīcas, kurās skolēni iepazīs savas spējas, attīstīs talantus, zīmēs profesiju alfabētu un gūs priekšstatu par profesiju daudzveidību.

Es vēlos būt...

Norises laiks:

11-10-2018

8.30

Norises vieta:

Mazsalacas vidusskola, Parka 30, Mazsalaca

Dažādās intereaktīvās un radošās aktivitātēs skolēni iepazīs sev nepieciešamās karjeras vadības prasmes, apzināsies un domās par savu nākotnes profesiju.

Tikšanās pirms starta

Norises laiks:

11-10-2018

13.45

Norises vieta:

Mazsalacas vidusskola, Parka 30, Mazsalaca

9. - 12. klašu skolēniem notiks tikšanās ar  Mazsalacas pašvaldības pārstāvjiem, kuras laikā jauniešiem sniegs informāciju par pašvaldības struktūru, tajā strādājošajiem un skaidros par nākotnes plāniem un profesiju pārstāvjiem, kuriem būs iespēja strādāt pašvaldībā. Pirms tikšanās notiks viktorīna, kurā piedalīsies 9.-12. klašu skolēnu komandas, pašvaldības pārstāvju komanda un skolotāju komanda, kura atbildēs uz dažādiem jautājumiem par profesijām.

Profesiju skrejceļš

Norises laiks:

11-10-2018

14.10

Norises vieta:

Līvānu 2. vidusskola, Rīgas 113, Līvāni

Līvānu novada 1.- 4.klašu skolēni veidos kolāžu izstādi par savu vecāku profesijām, kā arī par savu iespējamo nākotnes profesiju.

Orientēšanās spēle "Iespēju durvis"

Norises laiks:

11-10-2018

10.50

Norises vieta:

Indras pamatskola, Skolas 1, Indras pag., Krāslavas novads

7.-9. klašu skolēni apmeklēs uzņēmumus Indras ciematā, lai noskaidrotu, kāda ir uzņēmuma darba ikdiena, kādi profesiju pārstāvji tur strādā, kādas prasmes nepieciešamas darba pienākumu izpildei.

Rundāles bagātības meklējot

Norises laiks:

11-10-2018

8.40 – 10.00

Norises vieta:

Rundāles novada uzņēmumi, Rundāles novads

Izglītojamie iepazīs vietējo uzņēmēju un viņa darba ikdienu un specifiku, kā arī iegūs priekšstatu par uzņēmējdarbības iespējām un finanšu piesaisti.

Radoši intelektuāls erudīcijas pasākums "Veido savu karjeru pats!"

Norises laiks:

11-10-2018

Norises vieta:

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola, Pasta 26, Ape

Apes novada skolēnu komandām notiks erudīcijas pasākums "Veido savu karjeru pats".

Psihologa darbs

Norises laiks:

11-10-2018

9.50

Norises vieta:

Rēzeknes izglītības iestādes, Rēzekne

11. - 12. oktobrim Rēzeknes 5. un 6. vidusskolā notiks nodarbības, kurās skolēni, izmantojot  psihologa darbības metodi, radīs atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, kā arī izpratīs sevi kā personību. 

Profesiju karuselis

Norises laiks:

11-10-2018

14.00

Norises vieta:

Jelgavas 4. vidusskola, Akmeņu 1, Jelgava

Pasākumā skolēni tiksies ar sešu profesiju pārstāvjiem, veiks viņu uzdotos uzdevumus, lai palīdzētu izzināt profesiju daudzveidību. Skolēni uzzinās, kādas specifiskas zināšanas, prasmes un personības īpašības nepieciešamas, lai veiksmīgi strādātu konkrētajās profesijās. Skolēni gūs priekšstatu par profesionālo darbību un izzinās sevi, meklējot piemērotāko nākotnes profesiju, atbilstoši savām vēlmēm, prasmēm un iespējām.

Karjeras diena - izglītības iestāžu stendi un darbnīcas

Norises laiks:

11-10-2018

10.30 - 14.00

Norises vieta:

Zaļenieku pagasta sporta halle, Zaļenieku pagasts, Jelgavas novads

Skolēni apmeklēs Karjeras dienas izglītības iestāžu izstādes  un organizāciju informatīvos stendus, kur varēs vienkopus iegūt informāciju par dažādām izglītības iespējām - augstskolām, profesionālās izglītības iestādēm, dažādām organizācijām, kā arī piedalīsies aktivitātēs un radošajās darbnīcās un meistarklasēs.

Uz sliekšņa: mani lēmumi

Norises laiks:

11-10-2018

10.30 - 12.00

Norises vieta:

Zaļenieku kultūras nams, Zaļenieku pagasts, Jelgavas novads

Grupas trenera vadībā skolēni diskutēs par savu lēmumu pieņemšanu, par īsto studiju vai profesijas izvēli. Kopā diskutēs par nākotnes karjeras izvēles faktoriem, karjeras attīstības atbalsta lomu skolēnu dzīvē, izvēloties nākotnes karjeru un iegūs informāciju par pašreizējo profesiju pieprasījumu darba tirgū.

Tehnoloģijas ražošanas uzņēmumos

Norises laiks:

11-10-2018

10.00 – 14.00

Norises vieta:

Viļānu vidusskola, Rēzeknes 1a, Viļāni

Pasākuma laikā norisināsies 3  grupu konsultācijas skolēniem, kuru laikā būs iespēja uzzināt sev interesējošo informāciju par tehnoloģijām dažādās ražošanas jomās - metālapstrādē, kokapstrādē un pārtikas ražošanā.

Tavs karjeras skrejceļš

Norises laiks:

11-10-2018

10.00 – 14.00

Norises vieta:

Tukuma 3. pamatskola, Lielā 18, Tukums

8.-9. klašu skolēni piedalīsies interaktīvās darba stacijās, kuras vadīs 10.- 12. klašu skolēni -  aktivitāšu laikā skolēnus veicinās domāt par savām karjeras vadības prasmēm un karjeras izvēli.

K-komandas viesošanās Baldones vidusskolā

Norises laiks:

12-10-2018

8.40 - 10.40

Norises vieta:

Baldones vidusskola, Iecavas 2, Baldone

1.-6. klašu sklolēniem K komandas vadībā, kura ieradīsies ar Karjeras autobusu, iespēja iepazīt profesijas ar virtuālo realitāšu briļļu palīdzību un minēt šarādes par dažādām profesijām, kā arī piedalīties 3 interaktīvās profesiju darbnīcās.

"K" komandas viesošanās Rīgas Friča Brīvzemnieka pamatskolā

Norises laiks:

12-10-2018

13.00

Norises vieta:

Rīgas Friča Brīvzemnieka pamatskola, Zeļļu4, Rīga

Rīgas Friča Brīvzemnieka pamatskolā ar Karjeras autobusu dosies K komanda ar interesantām un atraktīvām aktivitātēm  - iepazīstot dažādas profesiju jomas ar virtuālo realitāšu briļļu, kā arī improvizētu etīžu palīdzību. Skolēniem darbojoties komandās jāsaliek konkrētai profesijai nepieciešamās prasmes lielajā karjeras prasmju puzlē.

Vai apzinos savas karjeras vadības prasmes un to pielietojumu turpmākajā dzīvē?

Norises laiks:

11-10-2018

13.00

Norises vieta:

Aizputes vidusskola, Ziedu 7, Aizpute

Notiks diskusijas ar 7.-9. klašu skolēniem par tēmu “Vai apzinos savas karjeras vadības prasmes un to pielietojumu turpmākajā dzīvē?" Diskusijā piedalīsies Aizputes vidusskolas absolvents, kurš dalīsies savā pozitīvajā pieredzē, veidojot un attīstot savu karjeru. 

Karjeras iespējas Beverīnas novadā

Norises laiks:

12-10-2018

10.00

Norises vieta:

Trikātas pamatskola, Gaismaskalns, Beverīnas novads, Trikātas pagasts

Skolēniem notiks tikšanās ar projektu vadības speciālisti L.Krūmiņu, kā arī diskusija par darba iespējām un darba pieprasījumu Beverīnas novadā. Pasākuma laikā sniegs informāciju par nepieciešamajām prasmēm un zināšanām, lai veidotu un vadītu savu uzņēmumu novadā.

Dzīvei gatavs

Norises laiks:

12-10-2018

10.00 – 12.00

Norises vieta:

Viļānu vidusskola Rēzeknes 1a, Viļāni

Sadarbībā ar Swedbank skolu programmu vidusskolēniem tiks piedāvātas 2 nodarbības, kuru laikā jauniešiem būs iespēja iejusties divās atšķirīgās profesijās - bankas brokeris un personīgais finanšu konsultants.

Fizioterapeita darbs

Norises laiks:

12-10-2018

12.45

Norises vieta:

Rēzeknes 3. vidusskola, 18. novembra 33, Rēzekne

7.-9. klašu skolēniem notiks profesionāla fizioterapeita vadīta nodarbība un meistarklase, lai iepazīstinātu skolēnus ar fizioterapeita profesiju, viņa darba ikdienu un izglītības iespējam.

Būšu students?

Norises laiks:

12-10-2018

11.30

Norises vieta:

Liepājas Universitāte Lielā 14, Liepāja

10., 11.klašu skolēni vizītē Liepājas Universitātā iepazīs studiju iespējas, izvērtēs savas spējas un pilnveidos nepieciešamās karjeras vadības prasmes savas nākotnes profesijas izvēlē.

Personīgās izaugsmes un karjeras plānošana

Norises laiks:

12-10-2018

9.10

Norises vieta:

Dzērvenes pamatskola, Cīravas pagasts, Aizputes novads

Dzērvenes pamatskolas skolēniem notiks nodarbības, pielietojot daudzveidīgas interaktīvās metodes, attīstot skolēnos kompetences personības izaugsmi, veidojot pašmotivētus, par savām spējām un interesēm pārliecinātus jauniešus, kuri domā, iesaistās, darbojas un ir gatavs savas karjeras izvēlei.

Foto kā moto

Norises laiks:

15-10-2018

Norises vieta:

Rīgas valsts tehnikums Krāslavas nodaļa, Rēzeknes 45, Krāslava

Notiks foto izstādes veidošana "Jaunietis Krāslavā!", kura taps sadarbībā ar vietējiem foto māksliniekiem, tādā veidā jauniešiem iepazīstot fotogrāfa profesiju.

“Biznesa Vēstniecība” – Atvērto durvju diena

Norises laiks:

15-10-2018

13.00

Norises vieta:

"Biznesa Vēstniecība", Jelgavas ceļš 3, Tīraine, Mārupes novads"

Vidusskolas skolēniem notiks seminārs par dizaina domāšanas pielietošanu savas dzīves un karjeras veidošanā, kuru vadīs lektore Zane Geidmane. Skolēni detalizētāk uzzinās par dizaina domāšanu, galvenajām metodēm, soļiem savas profesionālās dzīves veidošanā, sava profesionālā kompasa atrašanu, esošās situācijas un pārliecību analīzi, prāta kartēšanu, iespējamo scenāriju vizualizāciju, prototipu veidošanu, testēšanu, iespējamām alternatīvām klasiskajai darba meklēšanai, kā arī rast atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem.

SMU Izstādes atklāšana

Norises laiks:

17-10-2018

13.00 – 15.00

Norises vieta:

"VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” 10/1, Mārupe

Notiks labāko skolēnu mācību uzņēmumu izstāde, kurā skolēniem būs iespēja prezentēt un pastāstīt par savu pieredzi, veidojot mācību uzņēmumus. Mājražotāju, amatnieku un mākslinieku apvienošana kopā pasākumā – “Iepazīsti un izmēģini meistara arodu”.

Atvērto durvju dienas Rīgas Valsts tehnikuma Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļā

Norises laiks:

25-10-2018

10.00 – 15.00

Norises vieta:

RVT Praktisko mācību centrs, Dārzciema 70, Rīga

Atvērto durvju dienu laikā Rīgas Valsts tehnikuma Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas 2.,3. un 4. kursu audzēkņi demonstrēs savas prasmes, iepazīstinot  ar savām izvēlētajām profesijām.

7.-12. klašu skolēni iepazīsies ar drukas un mediju tehnoloģiju nozares profesijām - iespieddarbu noformējuma speciālista, ofseta iespiedēja, poligrāfijas ražošanas tehniķa profesijām.

Skolēniem būs iespēja izmēģināt auduma apdruku sietspiedē, sagatavot vizītkartes maketu un novērtēt ofseta novilkuma kvalitāti. 

Ceļojums Latvijas 100-gadē - izpēti senos arodus

Norises laiks:

01-10-2018 - 19-10-2018

Norises vieta:

Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes, Liepāja

Pirmsskolas izglītības iestāžu 6-7 gadīgie audzēkņi iepazīs Latvijas senos arodus/profesijas, amatniecības tradīcijas un noslēguma pasākumā veidos prezentācijas, stāstījumus, plakātus, priekšnesumu par iepazīto.

Sarunu cikls ar Ansi Bogustovu

Norises laiks:

11-10-2018

13:30-16:00

Norises vieta:

Eiropas Savienības māja, Aspāzijas bulvāris 28, Rīga

Karjeras nedēļas 2018 pasākums vidusskolēniem ar Ansi Bogustovu

Zelta mirkļi! Iedvesmojies!

 • Pelni zeltu skolā - Uzzini, kā tavas vienaudzes, skolnieces, Elīna Skrindževska un Laura Kreivina pasaules prasmju sacensībās EuroSkills 2018 nopelnījušas zelta medaļu
 • Esi uzmanības centrā - Modes mākslinieks un Ginta Budes modeļu skolas dibinātājs Gints Bude par modeļu darba aizkulisēm
 • Diktē noteikumus - Latvijas pieprasītākais fotogrāfs Ilmārs Znotiņš par profesionālajiem izaicinājumiem “Photoshop un Instagram” laikmetā

Karjeras nedēļas tīmekļvietne uzkrāj sīkdatnes. Plašāk šeit

Sapratu